CIA - szpiegujemy dla kultury


Idź do treści

Menu główne:


Weronika Pelczyńska

CIA > Inicjatywy > niezależni artyści

ANNA NOWICKA
Fire is raging in your hair (Pożar szalejący w Twoich włosach)

Pomysł i choreografia: Anna Nowicka
Kreacja i wykonanie: Weronika Pelczyńska
Muzyka: Klaus Janek
Światła: Sandra Blatterer
Pomoc Dramaturgiczna: Christiane Berger
Premiera: 14 stycznia 2012 Festiwal Tanztage Berlin 2012
Produkcja: Tanztage Berlin, przy wsparciu Art Stations Foundation, Poznań, Instytutu Polskiego w Berlinie i HZT, Berlin;O spektaklu

You must concentrate upon and consecrate yourself wholly to each day, as though a fire were raging in your hair
Taisen Deshimaru

Współczesny człowieka w ciągłym ruchu: nieograniczony przestrzenią, czasem, przesuwa się swobodnie między rzeczywistością a światem wirtualnym. Ten stan rozdarcia między „tu i teraz” i „nie-tutaj” i nigdy nieustającej aktywności staja się tematem sztuki: fire is raging in your hair (Pożar szalejący w Twoich włosach).

Jak się odnaleźć w nieustannym potoku bodźców i informacji?

Czy można znaleźć odpoczynek i zakorzenienie w niekończącym się ruchu?

Na podstawie krótkiego spaceru, który staje się jedynym stabilnym elementem przedstawienia (warunek sine qua non) stworzony jest ruch w spektaklu. Na podstawie dwóch podstawowych działań - ciała poruszającego się w czasoprzestrzeni i pracy ze skojarzeniami (wyobraźnią, snem i szamanizmem), autorki próbują zrozumieć, jak pomimo zaangażowania w ciągle zmieniającą się rzeczywistość zachować stabilność.
 

Anna Nowicka - tancerka, choreograf, pedagog i psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Salzburg Experimental Academy of Dance, dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Brała udział w spektaklach tanecznych i teatralnych w Polsce i zagranicą. W Warszawie przez wiele lat uczyła się u Anny Godowskiej, uczestniczyła w projektach Przemysława Wasilkowskiego. Za jedno z najważniejszych dowiadczeń uznaje pracę z Malą Kline. W sezonie 2008/2009 uczestniczyła w Słowenii w podyplomowym programie Tomiego Janezica dla performerów, występowała gościnnnie w En-Knap Group. Nieustannie rozwija własne spektakle. Współpracuje z Draganą Alfirević. Obecnie studiuje choreografię w Berlinie.

Weronika Pelczyńska - urodzona 30.06.1985 w Warszawie. Absolwentka szkoły tańca SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance) w Austrii, inżynier Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. W latach 2008/2009 będąc członkiem zespołu Bodhi Project występowała w Austrii, Niemczech, Włoszech, Polsce, współpracując między innymi z: M. Kejzarem, J. Nelsonem, V. Justice, R. Hayden, E. Braun, T. Williamsem czy S. Sandronim. Doświadczenie sceniczne zdobywała przez ponad 3 lata w Teatrze Studio Buffo, oraz w produkcjach Teatru Tańca Mufmi w choreografii A. Piotrowskiej. W 2003 roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w disco dance formations z zespołem Volt. Ma również doświadczenie aktorskie związane z udziałem w kilku produkcjach telewizyjnych.
 Od 2009 roku występuje w spektaklu „Prawa Półkula” w choreografii Marysi Stokłosy, współpracuje z zespołem Stephanie Thiersch Mouvoir z Kolonii oraz z zespołem Johannesa Wielanda w Kassel. W sezonie 2011 współpracowała m.in. z Davisem Freemanem czy Jozefem Fruckiem i Evangelią Kapetanea. Od lutego 2010 roku zaangażowana jest w tworzenie choreografii oraz ruchu scenicznego w sztukach teatralnych i filmie, pracowała między innymi z Agnieszką Glińską, Krzysztofem Stelmaszykiem, Barbarą Sass-Zdort, Jarosławem Gajewskim czy Robertem Jaroszem.

........................................................................................................

VIII EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU
MANDALA PERFORMANCE
11.04-16.04.2012

16.04.2012 / poniedziałek/godz.20.30
Centrum Inicjatyw Artystycznych , ul. Sienkiewicza 8a

bilety : 25 zł( N) / 15 zł (U)
rezerwacja : +48 666 533 665 / cia@cia.wroclaw.pl / szpiegujemydlakultury@gmail.com

Home | CIA | Dzieje się | Zajęcia | Projekty | Usługi | Kontakt | Mapa witryny


Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego