Gdziekolwiek będziesz 2019 - Centrum Inicjatyw Artystycznych

Przejdź do treści

Menu główne:

Gdziekolwiek będziesz 2019

Projekty
Poprzez prezentację spektaklu z różnych lokalizacjach miasta chcemy połączyć realizacje potrzeb społeczności tych wrocławian, których życie pozostaje ubogie w chwile i emocje warte zapamiętania. Dzięki realizacji spektaklu osoby z różnych względów wykluczone mogą w okolicy miejsca zamieszkania, w przystępnej formie skorzystać z oferty kulturalnej miasta. Wydaje się zasadnym podjęcie wysiłku bezpośredniego wyjścia do takich osób i realizacji zadań na ich terenach lub miejscach, które jednoznacznie nie kojarzą się z kulturą wysoką. Małymi krokami, w środowisku bardziej dla osób wykluczonych przyjaznym, można włączać takie społeczności w proces obcowania z kulturą. Dodatkowo wyjście ze ścisłego centrum Wrocławia i realizacja zadania bezpośrednio na terenach osiedli, na których mieszkają grupy docelowe pozytywnie wpływają na wizerunek tych osiedli oraz integrują zamieszkującą je społeczność. Realizacja zadania na osiedlach wzbogaci życie mieszkańców, którzy spojrzą na kulturę, jak na codzienną potrzebę. Nie od święta.

Przeprowadzenie spektaklu w powyższej formie pozytywnie i efektywnie wpłynie na poziom wiedzy i zainteresowania kulturą, dorobkiem artystów oraz historią Polski wśród odbiorców. Zostanie zrealizowany cel propagowania rodzimej twórczości, poprzez wykorzystanie dorobku polskich artystów. Jednocześnie interdyscyplinarność widowiska,na które składać się będzie śpiew, aranżacja utworów, recytacja, taniec pozytywnie wpłynie na ich odbiór. Przystępna forma na wysokim artystycznym poziomie oraz atrakcyjność przekazu są kluczowe w kontakcie z niedoświadczonym widzem lub takim, którego dotychczasowe doświadczenia rozczarowywały, były niezrozumiałe. Atrakcyjność widowiska przełoży się na poziom świadomości odbiorców,ich identyfikacji z wzbudzanymi uczuciami, a także pozwoli na wyrabianie własnego gustu artystycznego.

....................................................................................  • 13.04.2018, godz. 14.00
MCUS, ul. Mączna 3

MAYN SHTETELE
pieśni z getta

opis:
Bohaterkami spektaklu są żydowskie kobiety. Jest środek wojny. Przyglądamy się codzienności w ciasnych murach jednego z gett, tuż przed jego likwidacją. Kobiety snują przeróżne opowieści o dotychczasowym życiu utrwalonym we wspomnieniach, a także o problemach dnia codziennego, marzeniach, planach. W spektaklu żydowski humor przeplata się ze scenami dramatycznymi. Bohaterkom poza śmiechem i poczuciem wspólnoty towarzyszą cierpienie, strach i niepewność jutra. Kobiety starają się za wszelką cenę nie utracić siły, ducha walki, nadziei. Pieśni towarzyszą trudnym czasom, niosą otuchę. Są częścią naszego wspólnego dziedzictwa. Piękne melodie i mądre słowa długo zostają w pamięci widzów. Z wielką przyjemnością zapraszamy do zanurzenia się w ich uniwersalny przekaz.

reżyseria i choreografia: Ewa Staroń
przygotowanie piosenek : Arnika Dobras
muzyka: Katarzyna Falana, Elżbieta Sokołowska

W ramach obchodów 76 rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.......................................................................................
spektakl sfinansowany ze środków Gminy Miasta Wrocław
Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego