CIA - szpiegujemy dla kultury


Idź do treści

Menu główne:


Collettivo Cinetico

CIA > Inicjatywy > niezależni artyści

COLLETTIVO CINETICO
XD scritture retiniche sull’oscenita dei denti / XD retinal writings about the obscenity of teeth


Choreografia: Francesca Pennini
Tańczą: Andrea Amaducci, Nicola Galli, Angelo Pedroni, Francesca Pennini
Kostiumy: designed by CollettivO CineticO and realized by Maria Ziosi
Kierownik Sceny: CollettivO CineticO
Światła: Angelo PedroniSłowo XD to emotikon przedstawiający uśmiechniętą twarz, często używany na blogach, czatach i ogólnie w komunikacji pisemnej. Scena jest podzielona na małe fragmenty wizualnych przestrzeni, które zawierają umowę z widzem pozwalającą na zobaczenie „w scenie” tylko tego, co dzieje się w obrębie jej granic, podczas gdy wszystko inne jest czysto funkcjonalne, niewidoczne, obsceniczne. Zęby i mechaniczny megauśmiech będą elementami łączącymi wiele zjawisk – od japońskich komiksów mangi do reklam, pornografii i mody, tworząc ciało, którego zadaniem jest jak najdłuższe pozostanie na siatkówce widza.


Collettivo Cinetico to eksperymentalna grupa artystyczna z pogranicza teatru i sztuk wizualnych, założona w 2007 roku przez Francescę Pennini. Ukształtowana jako elastyczna grupa artystów reprezentujących wiele dyscyplin, zgłębia formuły i statusy przedstawień, dyskutując nad mechanizmami i zasadami, które nimi rządzą.

FRANCESCA PENNINI - choreograf, tancerka i artystka wizualna
Zaczęła od gimnastyki, potem poświęciła się tańcu współczesnemu. Studiuje w Balletto di Toscana and Laban Centre w Londynie, poznając szeroki wachlarz różnorodnych dyscyplin: od buto do free divingu, od sztuk walki po konkursy tańca disco. Jej badania koncentrują się na perspektywach i definicjach ciała we współczesnym społeczeństwie poprzez multimedialność środków komunikacji: od videodance’u do przedstawienia, od fotografii poprzez rysunki aż do grafik i body installation. W 2007 założyła grupę badawczą CollettivO CineticO, która jest elastyczną siatką performerów, artystów wizualnych, kompozytorów, twórców filmów. Zdobyła nagrodę Giovanni Danz’Autori Award w roku 2008. W 2009, była choreografem projektu Choreoroam zorganizowanego przez Operaestate Festival Veneto (Włochy), Dance Week Festival (Chorwacja), Dansescenen (Dania), Dansateliers (Holandia), Certamen Coreografico di Madrid (Hiszpania) i The Place (Wielka Brytania). Naucza studentów i zawodowców, prowadząc warsztaty badawcze i zajęcia z tańca współczesnego. Pracuje jako niezależny tancerz dla Sasha Waltz & Guests.


NICOLA GALLI - fotograf, aktor i performer
Zaczął jako konkursowy gimnastyk, studiował teatr fizyczny, teatr otwartych przestrzeni i taniec współczesny w Teatro Nucleo (Ferrara). Studiuje komunikację społeczną kultury i sztuki na uniwersytecie w Ferrarze. Brał udział w seminariach tańca renesansowego Laury Pedrielli, modern jazzu Antonio Orlando, techniki gry na japońskich bębnach i body percussion Rity Superbi i tańca współczesnego Alessandry Fabbri. Ostatnio zajął się fotografią, szczególnie w ramach swojego projektu badawczego MdV | badanie płynności i obecności. Od 2010 członek grupy CollettivO CineticO prowadzonej przez Francescę Pennini.

ANGELO PEDRONI - technik i performer
Zaczynał jako gimnastyk i atleta. Studiował grę na pianinie w konserwatorium w Ferrarze z kompozytorem Daniele Lombardim. Uczył się teatru z Fabio Mangolinim, Alessandrą Comanducci, Teatro Nucleo i Instabile Urga. Studiował matematykę i filozofię na uniwersytecie w Ferrarze i Florencji. Odbył szkolenia jako technik teatralny (kurs zawodowy Fondazione AIDA w Weronie; intensywna specjalizacja w projektowaniu oświetlenia w Institut Superieur des Techniques du Spectacle w Awinionie; stażysta podczas Opera Estate Veneto Festival w Bassano). Pracował jako technik dla Laminarie Theatre Company w centrum „DOM” w Bolonii. Odbył kurs na terapeutę Shiatsu w National School Nima. Od 2010 roku jest członkiem CollettivO CineticO w charakterze performera i technika. Jest odpowiedzialny za badania naukowe projektu „The Uncertain Scene” wspieranego przez Project Focus on Art and Science in the Performing Arts.

ANDREA AMADUCCI - artysta wizualny, aktor i performer
Związał się z gimnastyką w wieku 10 lat, malować zaczął jako nastolatek. W 1998 uczestniczył w intensywnych zajęciach teatralnych prowadzonych przez Teatro Nucleo w Ferrarze, gdzie pracował przez 10 lat jako aktor i scenograf. W 1999 roku założył Teatro Parabombo. Jako artysta, jest  doświadczony w ruchowych/dźwiękowych happeningach w poczekalniach, szpitalach, galeriach sztuki, prywatnych domach, supermarketach i squatach. Przeprowadzono badania ruchu, aby znaleźć przestrzeń na płótnie – w poszukiwaniu połączenia świata gestów ze światem kolorów. Jego dzieła sztuki znajdują się w publicznych i prywatnych kolekcjach międzynarodowych, a jego pokaźną liczbę ulicznych rysunków można znaleźć w wielu europejskich miastach. Od 2005 roku uczy teatru w więzieniu w Ferrarze. Z Linea BN Editions zilustrował publikacje napisane przez Lorenzo Mazzoniego. Od 2007 członek grupy CollettivO CineticO.........................................................................................................


VIII EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

MANDALA PERFORMANCE
11.04-16.04.2012


13.04.2012 /piątek/ godz.20.30
Centrum Inicjatyw Artystycznych , ul. Sienkiewicza 8a


bilety : 25 zł( N) / 15 zł (U)
rezerwacja : +48 666 533 665 / cia@cia.wroclaw.pl / szpiegujemydlakultury@gmail.com

Home | CIA | Dzieje się | Zajęcia | Projekty | Usługi | Kontakt | Mapa witryny


Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego